ලොව ලස්සනම කාන්තාවන් 5 දෙනා

ලෝකය පිරී ඇත්තේ සියලු වර්ගවල සුන්දර කාන්තාවන්ගෙන්ය. සෑම රටකටම විවිධාකාරයේ අලංකාර කාන්තාවක් සිටී. මේ වන විට ලෝකයේ ලස්සනම කාන්තාවන් 5 දෙනා කවුද? ලෝකයේ ලස්සනම කාන්තාවන් විය යුත්තේ කවුද? සියලුම කාන්තාවන්ට තමන්ටම ආවේණික වූ ලස්සනක් ඇති බව ඔබ දන්නවා. අන්තර්ජාලයේ ජනප්‍රියතාවය සහ වෙනත් සංඛ්‍යාලේඛන මත පදනම්ව ලොව ලස්සනම කාන්තාවන් 5දෙනාගේ ලැයිස්තුවයි අපි ඔබට ගෙන එන්නේ. එත් මතක තබා ගත යුතු කරුණක් වන්නේ ලස්සන මැනීමට අපට ප්‍රමිතියක් නොමැති බවයි.එය පුද්ගයාගෙන් පුද්ගලයාට වෙනස් විය හැකියි.
මෙම ලැයිස්තුවට ඇතුලත් වන්නේ බුද්ධිමත්, ප්‍රියමනාප, ඔවුන්ගේ රැකියාව සඳහා කැපවී වැඩ කරන කාන්තාවන්ය.

1. හැන්ඩේ අර්සෙල්

හැන්ඩේ අර්සෙල් 26 හැවිරිදි තුර්කි නිළියක් වන අතර ඇය ලොව ලස්සනම කාන්තාවයි. ඇය තුර්කි රූපවාහිනී නිළියක් සහ නිරූපිකාවක්ය. ඇයගේ ආකර්ෂණීය පෙනුම නිසා ඇය ලොව පුරා ප්‍රසිද්ධියට පත් විය.ඇය තුර්කියේ බොහෝ රූපවාහිනී වෙළඳ දැන්වීම්වල පෙනී සිටියාය. ඉතා කෙටි කාලයක් තුළ විනෝදාස්වාද ක්‍ෂේත්‍රය තුළ තමාටම නමක් දිනා ගැනීමට ඇයට හැකි වී තිබේනවා.

2. ලීසා සොබෙරානෝ

ලීසා සොබෙරානෝ යනු පිලිපීන-ඇමරිකානු නිළියකි, ඇය ලෝකයේ 2 වන ලස්සනම කාන්තාව ලෙස සැලකේ. ඇය සිය වෘත්තීය ජීවිතය රූපවාහිනී කතා මාලාවකින් ආරම්භ කර ප්‍රසිද්ධියට පත්විය.

3. නනා ඉම් ජින්-අහ්

නනා ඉම් ජින්-අහ් යනු දකුණු කොරියාවේ ගායිකාවක් වන අතර ඇය ලොව 3 වන ලස්සනම කාන්තාව ලෙස සැලකේ. ඇගේ කැපී පෙනෙන බව, ආකර්ශනීය බව සහ අහිංසක පෙනුම නිසා මිනිසුන්ගේ ආකර්ෂණය දිනාගැනීමට සමත් වි ඇත. එසේම, ඇය “ලස්සනම කොරියානු කාන්තාවන්” ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල ඉහළින්ම සිටී.

4. දීපිකා පදුකෝන්

දීපිකා පදුකෝන් යනු ලොව ලස්සනම කාන්තාවන්ගේ ලැයිස්තුවේ 4 වන ස්ථානයේ සිටින ඉන්දියානු නිළියකි. ඇය වැඩිම මුදලක් අයකරන බොලිවුඩ් නිළියයි. ඇගේ සුවිශේෂී පෙනුම මිනිසුන් ආකර්ෂණය කරයි. ඇය හොලිවුඩ් චිත්‍රපටවල පෙනී සිටීමට පටන් ගත්තේ ඇගේ අපූරු රංගන කුසලතා සහ ආකර්ෂණීය පෙනුම හේතුවෙනි.

5. ප්‍රියංකා චොප්රා

ප්‍රියංකා චොප්රා ඉන්දියානු නිළියක්, ගායිකාවක් සහ චිත්‍රපට නිෂ්පාදකවරියකි. 2020 දී ලොව ලස්සනම කාන්තාවන් 10 දෙනාගේ ලැයිස්තුවට ඇයද ඇතුලත්ය. මිස් වර්ල්ඩ් 2000 හි ජයග්‍රාහිකාව ද ඇයයි. විවිධ චිත්‍රපටවල රඟපෑම වෙනුවෙන් ප්‍රියංකා චොප්රාට සම්මාන රාශියක් හිමි වී ඇත.